Дитяча презентація
Презентація Шевченко Валерії
![]() |
Урок -проект "Рідне місто" Провели вчителі початкових класів Момот В.І, Іванова Е.Н.

Мета: формувати уявлення про рідне місто; створити
у дітей емоційний настрій; викликати інтерес до пізнання рідного краю;
розвивати спостережливість, зв’язне мовлення, навички письма; виховувати любов
до рідної землі.
Обладнання: фотографії
міста, презентація, конверти із завданнями.
Презентація " Рідне місто"
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Вправа «Кола на воді»
Пригадайте вірш, яким ми вітаємо один
одного:
Настрій – во!
Погода – клас!
Вас вітає перший клас!
Почнемо наш урок з
гри «Круги на воді»
Придумайте нові слова до слова
настрій. Вони мають відображати характер один одного.
(Настрій – надзвичайні,
активні, сміливі, талановиті, радісні, ініціативні, неймовірні).
ІІ.
Оголошення теми і мети уроку.
Послухайте
вірш
Рідному Бердянську
Де Берда-красуня впада в синє
море,
Де вітер згина ковилу і полин,
На лоні матусі-Вкраїни просторім
Розквітнув Бердянськ – молодий її син.
Де вітер згина ковилу і полин,
На лоні матусі-Вкраїни просторім
Розквітнув Бердянськ – молодий її син.
Тут
сонячне небо і хвилі ласкаві,
Та місто звучить, як гітари струна,
Бердянськ фестивальний, святковий, буденний
У наших серцях, ніби пісня, луна!
Та місто звучить, як гітари струна,
Бердянськ фестивальний, святковий, буденний
У наших серцях, ніби пісня, луна!
Це місто для друзів обійми розкрило,
Щороку гарніша гостинний курорт.
Підняв наш Бердянськ над Азовом вітрила,
Новітнє усе він збирає на борт.
Щороку гарніша гостинний курорт.
Підняв наш Бердянськ над Азовом вітрила,
Новітнє усе він збирає на борт.
Зазнали бердянці штормів і неволі,
Та мужньо боролись в годину лиху.
Крокуй, рідне місто, до щастя і долі,
Нащадків веди по надійнім шляху!
Та мужньо боролись в годину лиху.
Крокуй, рідне місто, до щастя і долі,
Нащадків веди по надійнім шляху!
Про що в ньому розповідається?
Отже,
сьогодні на уроці ми помандруємо
рідним містом. Наш клас перетворюється у дослідницьку лабораторію, а ви – юні
бердянці, у дослідників.
ІІІ.
Актуалізація опорних знань.
Вправа «Мікрофон»
Завдання дослідника полягає у визначенні предмета досліду. Предмет досліду –
наше місто, як найгарнішого міста у світі.
Пропоную вам закінчити речення:
-
Що для вас означає назва міста - Бердянськ?
-
Якого кольору наше місто? (Оберіть
свій колір олівця).
-
Визначимося, наскільки ви мотивовані до виконання проекту
Вправа «Асоціація»
(чудовий,
теплий, щасливий, добрий, веселий, красивий, курорт, море, грязеві лимани,
сонце, пісок, відпочинок, фрукти, друзі, бабуся з дідусем, гімназія, рідний
дім, спокій, рідний край, порт ...)
ІV. Робота над темою уроку.
1.
Вправа «Екскурсія – панорама»
1. Розповідь учителя
Будь – яке дослідження починається з вивчення історії об’єкту
дослідження.
Запрошую всіх до історичної довідки нашого проекту –
історична панорама.
Історія Бердянська у миттєвостях:
Перед вами пам’ятник князю Михайлу Семеновичу Воронцову. Він є одним із
основників нашого міста.
Незабаром після будівництва пристані, яку збудував Воронцов, було закладено порт і таможня. А з 1841 року почало розбудовуватися
місто
З рибацького селища Бердянськ став перетворюватися у європейське гарно
обладнане місто з театром, церквами, магазинами, банками, освітніми закладами,
газетами.
Ласкаве сонце, синє море, гарячі
піски, лікувальні грязі – складові нашого цілющого клімату. Тому у 1902 році за
правом його почали вважати курортом.
Бердянськ ріс, розвивався, але під час війни була зруйнована архітектурна
індивідуальність міста. Після війни місто було відбудовано, але , на жаль,
тільки житлові будинки.
Сьогодні ми із задоволенням та гордістю милуємось вулицями нашого міста,
архітектурними новинками.
Ми маємо надію і віримо у щасливу долю нашого рідного міста.
2.
Вправа «Стоп кадр»
Наш проект продовжимо у виставочній залі, де ми
розглянемо найулюбленіші та найкрасивіші куточки нашого міста.
Визначте, де був зроблений стоп кадр.
3. Психогімнастика
(під спокійну музику з
закритими очами)
- Сідайте
вільно, розслабтеся, подумки повторюйте за мною речення.
- Я лежу на теплому березі моря.
- Тихо плескають хвилі.
- Світить сонечко.
- Я спокійний(а).
- Я лежу на спині й дивлюсь на блакитне небо.
- Там пливуть білі хмаринки.
- Мені легко дихається.
- Я ніби перебуваю у стані невагомості.
- Моє тіло відпочиває у приємних променях сонця.
4.
Проектна діяльність
Для того, щоб гості
Бердянська, від’їжджаючи, мали щось на згадку про наше чудове місто,
пропоную вам, дослідникам, створити буклет, у якому прорекламувати найкрасивіші
місця, найцікавіші події, най вражаючі місця.
Кожна «лабораторія»
отримує конверт, у якому
фотографії, дизайнерські елементи.
Ваше завдання: створити з цих складових красивий буклет і
зробити підписи під фотографіями, які б закликали гостей ознайомитися з нашим
чудовим містом.
Коверти:
·
Перлини Бердянська
(море, заповідник, коса, пейзажи,відпочинок)
·
Архітектурне
диво(будівлі, пам’ятники, фонтани)
·
Храми муз (музеї,
фестивалі, конкурси)
5.
Вправа «Автор»
Кожне друкарське видання має свого
автора. Ви, створювачі буклетів, теж маєте підписатися під своїм витвором. Зробимо це у вигляді змагання. Чия група швидше підпише свої прізвища під буклетом?
VІ Підсумок уроку.
Ви, діти, майбутнє нашого міста.
1. Вправа «Мікрофон»:
-
Щоб хотів би ти змінити, створити у нашому
місті, усучаснити його?
-
Яке у тебе було
почуття під час роботи над проектом?
-
Чи задоволений ти
результатом діяльності?
-
Хто, на твою думку,
найкраще попрацював над проектом?
2. Вправа «Реклама»
Пропоную вам закінчити речення:
«Завітайте до
Бердянська , і ви…»
(купатиметься у
найтеплішому морі у світі, зустрінете
милих бердянців, побачите цікаві та веселі пам’ятники, послухаєте
дзюркіт фонтанів, відвідаєте вражаючі
музеї, зацікавитеся старовинною архітектурою Бердянська.
3. Вправа «Сенкан»
Бердянськ
Чудовий, сучасний.
Розвивається, красивішає, лікує.
Любіть своє рідне місто!
Перлина.(курорт)
Ось таким Бердянськ зустрічає новий день.(фотографії
учнів)
ЗАКЛЮЧНЕ СЛОВО
ВЧИТЕЛЯ
Мені
дуже хотілося сьогодні запалити у ваших сердечках маленький вогник гордості за те, що ви —
бердянці.
Будьте же горді, чесні, розумні, любіть свій рідний край!
Будьте же горді, чесні, розумні, любіть свій рідний край!
Дорослішають
діти, сивіють матері — такий закон життя, але ніколи не старітиме наша квітуча
земля. Її майбутнє у ваших руках.
Урок з використанням елементів проектної діяльності .Провела учитель початкових класів Акуленко А.М.
Тема: Людські чесноти
Мета: формувати поняття
про людські чесноти як гарні риси характеру, які можна розвивати,
вдосконалювати вміння аналізувати свою поведінку, розвивати мовлення учнів,
мислення, виховувати прагнення робити добрі справи.
Обладнання: підручник «Я у
світі»
(автор О.В.Тагліна,
Г.Ж.Іванова), картки з частинами прислів’їв, дерево Добра , ММ-презентація, телевізор, ноутбук.
Хід уроку:
І. Організаційна частина. Привітання. (Слайд)
Закінчилась перерва,
Продзвенів чаклун-дзвінок.
А тепер усі швиденько
Налаштуймось на урок.
Дзвоник пролунав,
він урок почав.
А іще до нас сонце
завітало в клас.
Щоб навчились ми лиш
добро творить,
З щирим серденьком у
цьому світі жить.
Гра «Шифрувальники» (Слайд):
-
Щоб
урок пройшов не марно ми будемо:
У – уважними
Р –
роботящими
О –
організованими
К –
кмітливими
- Щоб урок пройшов цікаво, всі
беремося до справи.
- Отож, беремо гарний настрій,
посміхаємось один одному, мені, гостям і до справи.
ІІ. Етап проектування
План
уроку
1 Розглянемо «Портрет гімназії»
2.Робота над темою уроку
Ділимось своїми думками
Визначаємо тему уроку.Фіксуємо своє запитання з теми уроку
Знайомимося
з думкою інших людей!
Даємо експертну оцінку вчинків
Відкриваємо
«Скарбничку мудрості».
Підсумуємо
здобуті знання.
Даємо
відповідь на поставлене запитання.
Самооцінка.
Оцінювання роботи на уроці.
Перевірка
домашнього завдання: Заслуховування презентацій, повідомлень «Портрет
гімназії»
Повідомлення
«Історія нашої гімназії»
Гімназія, в якій ми навчаємося, раніше була школою №15. Вона була
побудована у 1952 році і відкрита 3 листопада 1952 року.
Ініціатором побудови школи був директор заводу АЗМОЛ Степанянц Сурен
Аванесович. Він разом з трудовим колективом заводу вирішив подарувати дітям
нову школу . Школа будувалась у важкі
післявоєнні роки. Кожний наряд на ліс,
цемент потрібно було вибивати «із боєм».
Але робітники і будівельники не
відступали. І ось на пустирі, де окрім величезного звалища, нічого не було,
виросла новенька школа. Питання про її номер
вирішилося саме собою. Цифра 15, тому що у цей рік завод святкував своє
15-річчя.
Треба пам’ятати тих , хто стояв у витоків школи. Це перший її директор
Юрченко Йосип Миколайович. Без цієї людини неможливо представити історію школи.
Він її будував, закладав її традиції. Йосип Миколайович пройшов лихоліття
війни. Почесний громадянин міста Талліна.
Це про таких як він поет
Володимир Маяковський сказав: «Учитель рівний солдату- герою».
- Повідомлення «Наша гімназія
сьогодні»
А тепер ми
навчаємося в навчальному закладі нового типу. В гімназії працюють творчі та талановиті вчителі під керівництвом
директора гімназії Кривунь Оксани Василівни.
Не дивно, що кожного року наші учні
стають призерами міських, обласних і Всеукраїнських олімпіад, а 90% випускників
поповнюють ряди студентства, здобувають гідні професії і з великою вдячністю згадують
щирих серцем своїх наставників.
Ми пишаємося сучасно обладнаними
навчальними кабінетами, майстернями, спортзалами, прекрасним комп’ютерним
класом, гарною шкільною бібліотекою, гостинною їдальнею, в котрій можна
почастуватися смачними обідами .
Але не тільки матеріально – технічною базою славиться наша гімназія.
Найвизначніший її здобуток – уважне та дбайливе ставлення до батьків і дітей,
постійна турбота про їх здоров’я, духовний та моральний розвиток.
Головне кредо гімназії: « Піклування та любов до дітей»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Перш ніж озвучити нову тему уроку і його мету, виконаємо вправу
«Поділись своїми думками»
1.
Робота
в парі – робота з
підручником (с. 57)
-Оцініть вчинки дітей.
- Доберіть до кожного малюнка
прислів’я.
2.
(Слайд)
- Прочитайте слова й доберіть
до них антоніми.
- Що називають цими
словами? (Риси характеру)
- Назвіть позитивні риси
характеру?
-Які риси характеру негативні?
ІV. Повідомлення
теми й мети уроку.
-У цьому світі є
речі протилежні і непримиренні. Це добро і зло, правда і брехня, честь і
безчестя, справедливість і несправедливість. Ось ми і підійшли до серйозної
розмови. Яка ж тема уроку?
1.
Вправа
«Магічний квадрат» (Слайд)
Повідомлення
теми
Із виділених букв в магічному квадраті
складіть слово і ви дізнаєтесь тему уроку. (Чесноти)
Таким чином - тема уроку «Людські чесноти»
Постановка мети уроку:
Про що ви хочете дізнатись на уроці?Сформулюйте цю проблему, закінчивши
речення:
Я хочу дізнатись про те. …
2.Зафіксуємо наше запитання: (Слайд)
- Які риси характеру належать
до людських чеснот?
3. Проблемне запитання:
- Давайте з’ясуємо значення слова чесноти?
- Звернемось до словничка. (Слайд)
(Чеснота – це позитивна
моральна риса в характері людини; доброчесність).
V. Первинне сприйняття
й усвідомлення нового матеріалу.
1. Робота з підручником
(с.58-59) Прочитайте статтю на с.58
- Ознайомимось з думками інших
людей. (Слайд)
-Які риси характеру належать до
людських чеснот?
(Вибіркове читання)
2. Бесіда:
- Що називають чеснотами?
- В чому розкривається характер
людини?
- Прочитайте про золоте правило
спілкування.
- Які риси український народ
вважає чеснотами?
- Прочитайте, що таке вади.
- Чи може бути, що в людини є
тільки вади або чесноти?
3. Робота в парі.
- Обговоріть зміст малюнків.
- Про які чесноти вони
свідчать?( Доброта, доброзичливість, турботливість)
Складання «Асоціативного куща» (метод «Гронування»):
– З чим можна порівняти добро? (Із сонечком)
– Скільки промінчиків у сонечка? (Дуже багато)
– Якщо добро схоже на сонечко, то промінчики – це
компоненти добра.
– Давайте наше сонечко
прикрасимо промінчиками- словами добра. (Діти
прикрашають сонечко на дошці промінчиками)
– Що є протилежністю добра? (Зло)
– А як ви думаєте, чого у світі більше - добра чи
зла?
А скільки багато слів утворено від слово ДОБРО… !
А зараз наша квітка
доброти розквітне, і ми дізнаємося, як іменують ...
• Того, хто бажає
всім тільки добра іменують ....?
(доброзичливий)
• Про добру, м'яку
за характером і незлобливу людину говорять .... (добродушна)
• Про людину
пристойну, гідну схвалення, порядну, кажуть ... .. (добропорядна)
• Той, хто володіє
добрим серцем, .... (добросердечний)
• Про людину
старанну, яка чесно виконує свої
зобов'язання та обов'язки, кажуть .... (добросовісна)
• Той, хто відрізняється
гарною поведінкою, хорошею вдачею, ...
(доброзичливий)
• Про чесну людину
говоримо .... (доброчесна)
4. Фізкультхвилинка – «Дорогою
добра» (Слайди)
VI. Закріплення й
осмислення навчального матеріалу.
1.Робота з підручником (с.59 – 60)
а)Робота в групі.( читання за
особами)
Читання оповідання «Чому Вовчик
улітку не нудьгував?» (Слайд)
б) Бесіда за змістом
прочитаного
v До кого приїхав хлопчик?
v Що приготували бабуся і дідусь до приїзду онука?
v Чому хлопчик занудився?
v Який секрет від нудьги був у дідуся?
v Про які чесноти говориться в оповіданні?
в)Робота в групі.
- Діти, а балакучість – це
чеснота чи вада?
- Читання притчі геніального
італійського вченого й митця Леонардо да Вінчі «Зуби і язик» вчителем.
- Тести для розуміння
прочитаного: (Слайд)
1) На яку хворобу страждав хлопчик?
а) боліли зуби;
б) був балакучий;
в) боліла голова.
2) Зуби бурчали на:
а) язика;
б) хлопчика;
в) себе.
3) Що
сталося після того, як язик сказав брехню?
а) заболіли зуби;
б) рот засміявся;
в) зуби прикусили
язика-брехунця.
- Оцініть вчинки хлопчика. Про
які вади вони свідчать?
2. Опрацювання
творів В. Сухомлинського.
Учитель .- В.О. Сухомлинський завжди вчив своїх учнів
доброті, чуйності, ввічливості. Він і зараз через свої твори вчить і дітей і
дорослих цим людським цінностям.
Оповідання «Важко бути людиною».
( Учитель читає до слів «Адже ми так
потомились» )
Діти поверталися з лісу. Вони сьогодні ходили в далекий
похід. Шлях додому пролягав через невеликий хутірець, що лежав у долині за
кілька кілометрів до села. Втомлені, знесилені діти ледве дійшли до хутірця.
Зайшли в крайню хату, попросили води. З хати вийшла жінка, за нею вибіг
маленький хлопчик. Жінка витягла з колодязя води, поставила на стіл серед
двору, а сама пішла до хати. Діти напилися, відпочили на траві. Де й узялися
сили. Відійшли на кілометр від хутірця, Марійка тут і згадала:
— А ми ж не подякували жінці за воду.
Діти зупинилися. Справді, забули подякувати.
— Що ж... — каже Роман, — це не велика біда. Жінка вже й
забула, мабуть. Хіба варто повертатися через таку дрібницю?
— Варто, — наполягає Марійка. — Хіба тобі самому не соромно
перед собою, Романе?
Роман усміхнувся. Видно, що йому не соромно.
— Ви як хочете, — каже Марійка, — а я повернуся й подякую...
—
Чому?
Скажи, чи ж обов’язково це зробити? — питає Роман..,
Інтерактивна вправа « Займи позицію»(«Так-ні-не знаю»)
Вчитель: Хто з вас підтримує Марійку, виберіть «Так».
Хто
підтримує Романа – виберіть «Ні».
Хто не
знає, як потрібно діяти в такій ситуації,- виберіть «Не знаю».
(Діти висловлюють свої думки)
Вчитель: Думка кожного з вас важлива, але
давайте дослухаємо оповідання В.О.Сухомлинського
— Адже ми так потомилися...
— Бо ми люди... Якби ми були телята, можна було б і не
вертатися...
Вона рушила до хутірця. За нею пішли всі.
Роман постояв хвилинку й, зітхнувши, теж поплівся за гуртом.
— Важко бути людиною... — сказав він.
Висновок.Про які чесноти і вади йдеться мова в цьому оповіданні?
(ввічливість, байдужість, нечемність, невихованість, невдячність
— Не лише дітям, але й дорослим хочеться,
щоб ус і їхні друзі, і всі сусіди, і навіть зовсім незнайомі
перехожі завжди ставилися до них уважно, по- доброму. І весь секрет у тому, що
тільки до ввічливої, вихованої і доброї людини сторонні люди завжди ставляться
по-доброму. Тільки таку людину всі люблять, поважають. І у неї є вірні й
надійні друзі.
Релаксаційна пауза.
(Слайд)
Гра «Добрі чарівники»
— Вважають,
що день минув марно, якщо людина не зробила доброї справи. Поміркуйте, яку
добру справу ви зробили сьогодні. Я пропоную вам стати добрими чарівниками. Ви
одне одному передаватимете «мікрофон» і пригадуватимете, які добрі справи
зробили.
VII. Узагальнення й
систематизація знань.
Відкриваємо «Скарбничку мудрості»
1. Робота над прислів’ями(
в групі) . (Слайд)
— З’єднайте частини
прислів’їв.
Добре
роби,
а не примітливий.
Кого
почитають,
добре буде й тобі.
Робиш добро — не
кайся,
а зла уникай.
Все добре
переймай,
а робиш зло, на зло й сподівайся.
В чужому домі будь
привітливий,
того й величають.
2. Робота в парі
— Підкресліть якості,
які людина повинна викорінювати в собі.
Щедрість, скупість,
ввічливість, працьовитість, делікатність улесливість, жадібність,
справедливість, агресивність, доброта, брехливість.
3.Знайти синоніми
-З’єднайте
стрілочками близькі за значенням назви людських чеснот.
Доброта
чесність
правдивість
поміркованість
розважливість
чуйність
делікатність
відвертість
щирість
сміливість
рішучість
тактовність
3. Складання вірша про те, яким
треба бути в житті. (Слайди)
- А зараз давайте ми разом,
діти, складемо вірш про те, яким треба бути в житті, бо ж всі ми з вами прийшли
у цей світ для добра.
Щедро ллє проміння сонце
У твоє й моє ………..(віконце).
Щоб в теплі ми виростали
Й світло людям…….(дарували).
Й де б ми в світі не
були,
Щоб завжди любов ……..(несли).
Щастя, радість і тепло,
Щоб чудово всім………( було).
В світ прийшли ми: я і
ти –
Для любові й
…….(доброти).
Будь привітним і прихильним,
Добрим, лагідним і………..(сильним).
Вчися правдою прожити,
Теплим словом
вмій………(зігріти).
Вчись завжди допомагати
І людині………(співчувати).
І старайся так прожити,
Щоб,як
сонечко,………(світити).
І в душі завжди неси
Теплий промінь……(доброти)!
VIII. Підсумок уроку.
Підсумуймо!
1)- На яке запитання ми
сьогодні шукали відповідь?
- Що таке Людські чесноти?
Вправа: «Закінчити речення»
- Які риси характеру
відносяться до чеснот?
2)Вправа «Вдихни життя в дерево»
Перед вами мертве дерево берізки. Зараз ми вдихнемо в нього життя і силу. У
вас на партах листочки дерева. Запишіть на них людські чесноти, які притаманні
вам і прикріпіть листочок до дерева.
(Діти кріплять листочки на дошці)
Наше дерево затріпотіло зеленим листячком від ваших добрих сердець і теплих
слів.
ІХ . Самооцінка. Оцінювання.
– Вірш вчителя: (Слайд)
Якщо хочеш, друже,щоб тебе любили,
Чемним і привітним, добрим, чесним будь!
Не роби другому, що тобі не миле!
Правило це мудре, друже, не забудь!
Учитель. А тепер найголовніший висновок уроку: людина живе на
світі для того, щоб робити добро. Придивіться до облич людей. Як багато серед
них красивих – красивих добротою, доброзичливістю, доброчесністю,
добродушністю, добросердям, чесністю, бажанням допомогти, співпереживанням.
Дивіться частіше в дзеркало. Хай у нім відбивається не лише ваша зовнішність,
але й ваша душа. Я б дуже хотіла, щоб ви зростали добрими й красивими душею
людьми.
X. Домашнє
завдання:
1.
Опрацювати
теоретичний матеріал на с.58-59 підручника.
2. Завдання для творчих дітей:
v Скласти розповідь про добру справу, яку ви зробили.
v Намалювати малюнок “Добро в моїй уяві”.
v Скласти казку про добро.




Комментариев нет:
Отправить комментарий